- Podrobnosti
- 149
Na letošnjih šmarnicah smo spoznavali priljubljenega svetnika, sv. Frančiška Asiškega. Ob zgodbah in knjigi Bogati ubožec smo odkrivali njegov globok odnos do Boga, ljudi in vsega stvarstva.
Vsak ga je doživljal po svoje, mladim pa je bil še posebej blizu, ker je imel rad živali.
Ob molitvi, litanijah, pogovorih in veselem petju smo bili hvaležni naši materi Mariji, Bogu in sv. Frančišku, da smo mogli to veselje in lepa doživetja deliti med seboj.
Z veseljem smo si ogledali tudi projekcijo Assisija, ki nam jo je predstavila romarka Lidija.
Velikokrat se nam je pridružil tudi p. Andrej, ob koncu pa smo razdelili podobice oltarčka in obeske frančiškovega križa TAI.
Ob zaključku naših srečanj pri šmarnicah smo se vsem iskreno zahvalili za lepo sodelovanje in se posladkali z dobrotami, ki so jih pripravile naše »Šmarničarke«.
Mara Šenica